Zákroky

Drobné chirurgické zákroky

Zákroky prováděny v lokálním znecitlivění

Odstranění

 • drobných kožních výrůstků termokauterem 
 • stařeckých bradavic chirurgickou lžičkou či kyretou
 • rozšířených žilek elektrokauterem
 • névů přístrojem PlasmaLiner
 • pigmentových znamének průbojníkem (kruhový skalpel)  

Ošetření IPL

Neinvazivní ošetření intenzivním pulzním světlem 

Ošetřovaná oblast se natře speciálním světlolomným gelem. Koncovka přístroje pak vyzáří silné světlo, které se na povrchu kůže přeměňuje v teplo. To dále pracuje na odstranění pigmentu, zatažení jemných kapilár a obnově kolagenních vláken. Účinek na žilky v obličeji (růžovka), omlazení pleti a odstranění pigmentových a stařeckých skvrn. V některých případech je zapotřebí ošetření zopakovat.

Možné reakce: Mírný otok nebo zarudnutí

Před a  po proceduře: Alespoň 4 týdny před a 6 týdnů po ošetření chraňte dané místo před intenzivními slunečními paprsky a používejte krém s vysokým ochranným faktorem. Celková doba hojení je přibližně týden.

Délka ošetření: 30 min 

Sklerotizace metličkových varixů

Injekční metoda odstranění křečových žil dolních končetin

Do povrchově uložené žíly je injekčně aplikována speciální látka, která způsobí místní chemické poškození a neinfekční zánět - žíla zkolabuje a s určitým časovým odstupem se přemění ve vazivový pruh a vstřebá se.

Možné reakce: Tvorba modřin nebo změny v pigmentaci kůže v místě sklerotizované žíly.

Po proceduře: Po ošetření je nezbytná komprese (stlačení, která zabrání zpětnému toku krve do sklerotizované žíly, což by mohla vést k jejímu opětovnému zprůchodnění), ihned poté je vhodná krátká chůze k rozředění sklerotizační látky. Po výkonu je třeba vyvarovat se extrémní fyzické námaze, horké koupeli, sauně a soláriu. Lepší hojení a omezení možných komplikaci po zákroku se podporuje používáním masti a gelů s obsahem heparinu. Kompresivní punčochy nutné nosit 3 dny po výkonu stále, poté 2 týdny pouze ve dne. 

Délka ošetření: 1 h 

Dermabraze

Omlazení obličeje a těla přístrojem SilkPeel® Dermalinfusion

Moderní přístroj SilkPeel® využívá tří krokovou patentovanou technologii, která se přizpůsobí potřebám Vaší pleti.  Prvním krokem ošetření je dermální abraze, při níž dochází k odstranění vrstvy odumřelých buněk na pokožce (exfoliace). Poté dochází k hloubkovému čištění pleti a pórů (extrakce). Třetím krokem je přenos speciálních sér do kůže (infusion). Vhodný specifický roztok dodá Vaší pleti potřebné vitamíny, obranyschopnost, výživu & hloubkovou hydrataci. Dermabraze se používá k omlazení a vypnutí pleti, vyhlazení vrásek, k odstranění pigmentací a k léčbě akné, hyperpigmentace, růžovky, keratinózy a lupenky.

Možné reakce: Lehké zarudnutí

Po proceduře: Ošetření je bezpečné, bezbolestné a bez náročné rekonvalescence. Po aplikaci je vhodné nanášení krémů s panthenolem  (Cicaplast, Cicalfate)

Délka ošetření: 20 min 

 Terapie vitamínem C


Vitamín C neboli kyselina askorbová má v lidském těle nenahraditelnou roli. Odstraňuje škodlivé volné radikály, čímž chrání tkáně před oxidativním stresem způsobujícím mnoho závažných chronických chorob. Při podávání vitamínu C ústy se do krve dostane jen minimum, proto ho lze v koncetrované formě podávat nitrožilně, ve formě infúze. Infúze probíhá ambulantní formou, je doporučeno aplikovat 1-2x týdně po dobu 4-8 týdnů. Vysoká koncentrace vitamínu C působí na posílení imunty, protizánětlivě, antioxidančně, funguje na prevenci ekzémů, lupenky, alergií, infekcí, má pozitivní vliv na elasticitu kůže a tvorbu kolagenu, pomáhá při psychické zátěži, fyzické námaze a při snížení únavy.

Možné reakce: Modřina z vpichu

Po proceduře: Udržovat pitný režim, omezit zvýšený přísun vitamínu C a vynechat zelenou zeleninu s obsahem kyseliny listové.

Délka ošetření: 30 min

Nevhodné pro: Nedoporučuje se pro kojící a těhotné matky, pro pacienty s postižením ledvin a poruchou metabolismu.

Léčba nehtových plísní laserem 

Ošetření laserem FOX 1064 nm

Nehtová plíseň (onychomykóza) je onemocnění nehtů, při němž jsou nehtové ploténky nebo nehtová lůžka napadeny kvasinkami nebo parazitickými houbami a nehet mění svůj vzhled - barvu, tvar a strukturu. Při léčbě vysoce účinným laserem FOX 1064 nm dochází k zahřívání nehtového proteinu keratinu, který se zpevní, podobně jako při vaření vajec. Zpevněné enzymy nemohou volně proudit přes membránu, což způsobuje "vyhladovění hub" a eliminuje jejich další šíření a poškozená část nehtu odroste.

Možné reakce: Bez rizika vedlejších účinků, není potřeba lokálních anestetik

Před/ Po proceduře:  Po ošetření nevzniká žádné viditelné poškození nehtů nebo okolní kůže. Jedná se o nebolestivé a bezkontaktní ošetření, není nutný žádný speciální režim

Délka ošetření:  20 min

Úzce spolupracujeme s podoložkou Ivetou Pavukovou. V případě potřeby Vás k ní doporučíme na odbornou přístrojovou pedikúru či evetuelně ortonyxii (nehtová rovnátka). 

Ošetření přístrojem Luxus PlasmaLiner

Neinvazivní metoda ošetření Plasma-perem

Přístroj Luxus PlasmaLiner pracuje zcela bez přímého kontaktu s kůží (zhruba 1 mm nad povrchem).  Mezi kůží a špičkou přístroje se vytvoří ionizovaný oblouk, který umožní, aby se kůže s postiženým místem (např. milium,....) odpařila. Okolní kůže se stáhne. Výsledkem je vypnutá pokožka, obnovení tkán, vznik kolagenu  a větší elasticita kůže. 

Možné reakce: Zarudnutí, otok

Před a po ošetření: 2 týdny před ošetřením se vyhněte soláriu. 

Délka ošetření: Podle rozsahu ošetřované plochy

Nevhodné pro: Nedoporučuje se pro kojící a těhotné matky


Omnilux Led Therapy Mask

                              Neinvazivní metoda ošetření 

 


Medicínská Maska pro LED terapii světově uznávaného výrobce.

OMNILUX COUNTOUR
- Výrobek perfektně pasuje na obličej,
- dvě vlnové délky LED světla - červené (633nm) a infračervené (830nm) - pracují v jedné léčebné
relaci, pro vynikající efekt omlazení prokázaných vlnových délek,
- je prvním flexibilním zařízením, u kterého je klinicky prokázáno, že dodává správné vlnové délky a energii pro podporu celkového zdraví kůže.

Omnilux maska je prostředkem terapeutickým, ale i prostředkem preventivním. V různých klinických studiích i v praxi vidíme velmi výrazné zpomalení procesu stárnutí kůže v ošetřované oblasti.

Velmi významným prvkem této metody (OMNILUX) je podobně je její bezpečnost.

Efektem přístroje OMNILUX je :

 • vypnutí pleti
 • vyhlazení jemných vrásek
 • projasnění pokožky
 • stažení pórů
 • celkově získání mladistvého a zdravějšího vzhledu obličeje
 • lepší hojení akné
 • odstranění pigmentace

Vhodná aplikace Led masky s kombinací peelingu a hydratační masky.

Možné reakce: Bez rizika vedlejších účinků, není potřeba lokálních anestetik , lehké zarudnutí 


Před a po ošetření: po ošetření vhodné nanést krém Cicaplast,

Nevhodné pro:  Nedoporučuje se pro kojící a těhotné matky 

1 fáze ošetření : naneseme peeling na 10min na očištěnou plet

Peeling je určený pro citlivou pokožku, Hydratuje, zjemňuje, čistí a navrací pleti pružnost. Obsahuje makadamiový olej s obsahem vzácné kyseliny palmitoolejové, je netoxický, nealergenní a silně zvláčňující. Dále obsahuje kyselinu salicylovou a penthenol.

2 fáze ošetření : přiložíme Omnilux hydratační masku s kyselinou hyaluronovou

3 fáze ošetření: přiložíme na obličej Led masku a necháme působit 10-20min.
Epikutánní testy

Testy na kontaktní alergii

Co jsou epikutánní testy a jak probíhají 

Texty kožní alergie neboli epikutánní testy jsou skvělým způsobem, jak najít, na který alergen je pacient citlivý. Na povrch kůže pacienta, nejčastěji na záda mezi lopatky, naneseme zkušební látku, umístěnou v malých komůrkách. Po aplikaci počkáme 48 hodin, poté 72 hodin a následně odečteme reakce kůže.

Pokud je test pozitivní, objeví se na místě kontaktu s látkou začervenání kůže nebo výsev svědivé vyrážky, která se po pár dnech ztratí. Látka, na kterou kůže reagovala, může být příčinou Vašeho svědění a ekzémů. V případě alergické reakce vám poradíme, jakých látek se vyvarovat a vybavíme vás příslušným průkazem 

Epikutánní testy jsou hrazené zdravotní pojišťovnou.

FOTOTERAPIE -Dermalight® 1000 UVB  

Fototerapie, nazývaná také světelná terapie, znamená léčbu zvláštním druhem světla. Předepisuje se na léčbu lupénky, atopické dermatitidy, kontaktní dermatitidy, dyshidrotického ekzému, numulárního ekzému, seboroické dermatitidy, psoriázy a dalších kožních chorob. 

.Výhody

- ošetření hradí zdravotní pojišťovna

- celotělový zářič 

- polohovatelný (při terapii můžete stát, ležet nebo sedět)

- zářič je přenosný a nezabírá mnoho místa (stojan na kolečkách)

- vysoká intenzita UV záření minimalizuje dobu léčby a snižuje fyzický stres pacienta.

- obsahuje časovač (po uplynutí nastavené doby se přístroj automaticky vypne)

- uzávěr odolný proti UV záření pro částečné ozařování těla

- bezbolestné ošetření

- doporučené ošetření 3x týdně cca od 00:50-4:10sec.

MICROFLOW S MICROFLOW S je kapesní dopplerovské zařízení vybavené tužkovou sondou s kontinuální emisí ultrazvuku. Umožňuje detekci žilního a tepenného krevního toku v extrakraniálních cévách. 

- nebolestivé ošetření, 
- hradí zdravotní pojišťovna