Léčba nadměrného pocení

Odstranění nadměrného pocení pomocí botulotoxinu

Popis: Nadměrné pocení neboli hyperhidróza je stav, kdy tělo vylučuje příliš velké množství potu.V místech opakovaného intenzivního pocení vzniká živná půda pro plísně a bakterie. 

Účinek: Botulotoxin je látka, která se váže k nervovým zakončením potních žláz a blokuje tak uvolňování chemického produktu, který způsobuje tvorbu potu. Tímto mechanismem je potlačeno nadměrné pocení. Botulotoxin lze aplikovat do různých oblastí, především do dlaní, podpaží, chodidel, obličeje a čela, zátylku, třísel nebo bederní krajiny. Účinek botulotoxinu je velice rychlý a nastupuje během 2-10 dnů. Omezená produkce potu přetrvá 7 - 12 měsíců, někdy i déle. Jedná se o individuální záležitost.

Možné reakce: Bolestivost zákroku je velice rozlišná, a závisí na místě aplikace. Zatímco dlaně nebo podpaží se obvykle obejdou bez podání anestetik, aplikace botulotoxinu do chodidel bývá bolestivá a vyžaduje lokální znecitlivění. Botulotoxin se aplikuje do požadovaného místa nejtenčí jehličkou obvykle v rozestupech 1 cm2.

Po proceduře: V případě ošetření dlaní je třeba alespoň 24 hodin neřídit nebo nezatěžovat dlaně fyzickou námahou. Ošetřená místa by se neměla škrábat a třít. Také je doporučeno týden vynechat návštěvu kosmetiky, solária nebo masáže ošetřené oblasti.

Chcete se nás na něco zeptat? Neváhejte nám napsat.

Telefon: +420 261 006 213

E-mail: info@sanoderm.cz


Adresa:

MUDr. Iva Špaňárová
Antala Staška 1670/80
Praha 4
140 00