Laser

Léčba nehtových plísní Laserem

 

 

CO je nehtová plíseň?
Nehtová plíseň (onychomykóza) je onemocnění nehtů , kterým trpí až 10 % populace. Nehtové ploténky nebo nehtová lůžka jsou při něm napadeny kvasinkami nebo parazitickými houbami. Těmto mikroorganismům se dobře daří v teple a vlhku, proto nehtová plíseň nejčastěji postihuje nehty na nohou. K nákaze zdravého nehtu dochází při kontaktu s původci onemocnění, které se nacházejí všude tam, kde se pohybuje již postižená osoba bez bot. Jedná se především o společné sprchy, bazény a saunu atd. Plíseň se nejprve objeví u volné části nehtu a postupuje směrem k jeho lůžku.. Plíseň nehtem pomalu prorůstá a rozkládá jej. Obvykle začíná u palce a časem se rozšiřuje i na ostatní nehty. 

 

JAK poznáte, že máte na nehtech plíseň?
Nakažený nehet poznáte snadno podle toho, že mění svůj vzhled – barvu, tvar a strukturu. Barva postiženého nehtu může být bílá, žlutá, černá nebo zelená, případně se na nehtu můžou objevovat bílé nebo žluté skvrny. Nehet je často ztluštělý a postupně se začíná ulamovat. Měli byste vědět, že nehtová plíseň není jen estetickým problémem. Pokud se neléčí, může být časem provázena i bolestivými záněty kolem nehtu a pod nehtem. Nehty mohou být i nenavratně poškozeny. Navíc existuje velké riziko, že se plísní postupně nakazí i lidé v okolí postiženého.

 

JAKÉ jsou možnosti léčby nehtové plísně?
Léčba nehtové plísně je obvykle náročná a dlouhodobá. Aby byla úspěšná, je často nutné kombinovat více metod najednou. Po likvidaci původce plísně musí být infikovaný nehet nahrazen nehtem zdravým. Je třeba počítat s tím, že odrůstání trvá 6 měsíců až 1 rok.

 

Vysoce účinný diodový laser na léčbu Onychomykózy třetí generace FOX 1064nm

 

Při léčbě laserem FOX dochází k efektu vysoké úrovně zahřívání (nebo tepelného poškození) Mycelia při denaturaci houbních enzymů používá k trávení Keratin - nehtový protein.Teplo v podstatě tyto proteiny zpevňuje, podobně jako při vaření vajec. Zpevněné enzymy tak nemohou volně proudit přes membránu, což způsobuje “hladovění hub” a prakticky eliminuje jejich další šíření.

 

 Délka ošetření 1 nehtového lůžka od 1-2,5 min.Po ošetření nevzniká žádné viditelné poškození nehtů nebo okolní kůže.

 

Jedná se o nebolestivé a bezkontaktní ošetření , Pacient se může ihned po ošetření zařadit do běžného života, nazout boty, lakovat nehty  atd.

 

Pacient se může ihned po ošetření zařadit do běžného života, nazout boty, lakovat nehty  atd.

 

Bez rizika vedlejších účinků, není potřeba lokálních anestetik

Chcete se nás na něco zeptat? Neváhejte nám napsat.

Telefon: +420 261 006 213

E-mail: info@sanoderm.cz


Adresa:

MUDr. Iva Špaňárová
Antala Staška 1670/80
Praha 4
140 00