Estetická dermatologie

Estetická dermatologie se zabývá léčbou a prevencí kožních problémů, které působí neesteticky a které také přicházejí s přibývajícím věkem, se stárnutím. Procedury vykonávají kožní lékaři , některé zákroky mohou provádět edukované zdravotní sestry. Mezi základní výkony, které estetická dermatologie nabízí, patří: chemický peeling, dermabraze, botulotoxinové vyhlazení vrásek , aplikace výplňových materiálů k redukci hlubších vrásek a doplnění objemu,odstranění žilek. Mezi novinky patří aplikace mesonití, plasmalifting.


Projevy stárnutí

Vrásky

Nejčastěji se aplikuje botulotoxin injekční formou. V boji proti stárnutí se používají také injekční gelové preparáty kyseliny hyaluronové. Obě metody antiagingu se vzájemně dají kombinovat. Existuje spousta dalších postupů, které pleť omladí a pomůžou vám zbavit se vrásek. Drobné vrásky můžeme řešit chemickým peelingem, mezoterapii injekční či mikrojehličkovou a plasmaliftingem. Nezastupitelné místo má laser.

Pigmentace
Nerovnoměrná pigmentace a tvorba pigmentových ložisek a stařeckých bradavic přichází s vyšším věkem. Lze využít odstranění projevů mechanicky / chirurgická lžička, kyreta/ a laserem.

Ptóza
Vlivem gravitace a atrofie pokožky klesá její napětí, kůže je povadlá. Novinkou ,jak zpevnit pokožku, je aplikace mesonití.


Jizvy

Jizvy hypertrofické nebo keloidní lze zmenšit injekční aplikací KS roztoku do jizvy, dále vhodná kryoterapie, laser. Jizvy atrofické lze vyplnit kys. hyaluronovou, dále možno pokožku vyhladit / peeling, dermabraze, laser/


Žilky

V obličeji lze ojedinělé žilky odstranit elektrokauterem, větší ložiska lépe odstraní cévní laser. Na dolních končetinách se zabýváme pouze drobnými takzvaně metličkovými cévami. Nejvhodnější je kombinace sklerotizace a cévního laseru.


Akne

Akné je problém, který při lehkém průběhu nevyžaduje lékařskou pomoc. Pacient si vystačí s běžnými kosmetickými přípravkami a se zvýšenou hygienou. Pokud jsou projevy akné těžší ,měl by se na léčbě podílet také lékař. Individuálně je zvolen jeden nebo kombinace několika přípravků hrazených zdravotní pojišťovnou.

Další podpůrné metody , která zmírňují akné, a nespadají do zdravotního pojištění jsou

  1. mikrojehličková mezoterapie se současnou aplikací léčebných roztoků.
  2. chemický peeling, jehož efekt je viditelný hlavně u zhrubělé, jizevnaté pokožky po akné. Podle postižení se volí i hloubka chemického peelingu.
  3. dermabraze, která odstraní poškozené buňky a vyhladíme jizvičky a i současně aplikuje léčebný roztok
  4. laser, který může znamenat také významné zlepšení.


Hyperhidróza

Nadměrné pocení obtěžuje nejen klienta, ale i jeho okolí. Když používání deodorantů a antiperspirantů nestačí, lze aplikovat do oblastí nadměrného pocení botulotoxin. Bohužel se nedá ovlivnit pocení celého těla, ale lze zamezit nadměrnému pocení podpaží, dlaní, zátylku nebo nohou. Botulotoxin zamezí inervaci potní žlázy, a tím i produkci potu.

Chcete se nás na něco zeptat? Neváhejte nám napsat.

Telefon: +420 261 006 213

E-mail: info@sanoderm.cz


Adresa:

MUDr. Iva Špaňárová
Antala Staška 1670/80
Praha 4
140 00